Освітній процес в ЗДО здійснюється українською мовою (введення в дію норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної") та будується на відповідному програмно-методичному забезпеченні та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів набуття компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція від 12.01.2021 № 33), чинними освітніми комплексними та парціальними програмами рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Освітній процесс у закладі в 2023/2024 навчальному році здійснюється за наступними програмами:

- "Дитина" - освітня програма для дітей віком від 2 до 7 років, науковий керівник Огнев'юк В.О.;

- "Я у Світі" - програма розвитку дитини від народження до шести років, за загальною науковою редакцією Кононко О.Л.

- "Про себе треба знати, про себе треба дбати" - парціальна програма з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку, Лохвицька Л.В.;

- "УКРАЇНА - МОЯ БАТЬКІВЩИНА" - парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку, за наук. ред. О.Д. Рейпольської.

- “Моя країна – Україна”. Парціальна програма з патріотичного виховання для дітей старшого дошкільного віку. Комплект/ Н.В. Гавриш, від 29.06.2022

Робота закладу освіти в умовах дії правового режиму воєнного стану здійснюється в онлайн режимі на дистанційній основі.

Всі користувачі освіти (батьки ЗДО № 186) мають дозвіл (посилання на роботу на платформі padlet дошки в своїй віковій групі). Для категорії користувачів сайту, яка не є здобувачем освіти, батьками, працівниками, але хоче долучитися до онлайн-навчання, пропонуємо написати листа на електронну адресу для отримання доступу: smereka186@ukr.net

Основними формами онлайн-комунікації є: відеоконференції (zoom), електронна пошта, анкетування, соціальні мережі facebook, padlet дошки, google форми тощо.