Правила та ризики відвідування дітьми ЗДО на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Правила та ризики відвідування дітьми ЗДО на період діїадаптивного карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

Правила:

1. Під час першого відвідування дитиною ЗДО після карантину (або тривалої її відсутності) необхідно надати вихователям заповнений опитувальник щодо задовільного стану здоров’я та інформацію по контактам з іншими особами.

2. Прийом дітей до ЗДО здійснюється до 08.30 години.

3. Повідомляти до 08.00 години причину відсутності дитини у закладі на день її не відвідування закладу.

4. Приводити до ЗДО тільки здорову дитину!!!

5. Дитину з будь-якими ознаками хвороби залишати вдома з подальшим зверненням до лікаря чи медичної установи та обов’язковим інформуванням вихователя групи (старшої медичної сестри ЗДО) щодо звернення до медичної установи, стану здоров’я дитини (у разі хвороби).

6. Температурний скринінг (вимірювання температури тіла) дітей проводять при прийомі до закладу та кожні 4 години.

7. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

· при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування закладу;

· при поточному скринінгу – передаються під нагляд сестри медичної (до приходу батьків) з відповідним інформуванням батьків.

8. Приносити іграшки, будь-які предмети та їжу з дому в ЗДО заборонено.

9. Батькам та супроводжуючим особам дотримуватися протиепідемічних вимог:

· наявність засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, так щоб були покриті ніс та рот;

· дотримання соціальної дистанції (відстані не менше ніж 1,5 метри між відвідувачами).

10. В будівлю дошкільного закладу сторонні особи (батьки у тому числі) не допускаються.

11. Батьки забирають дітей із закладу після 16.00 години. У разі виникнення необхідності забрати дитину раніше цього часу – батькам необхідно повідомити вихователя про свій прихід до ЗДО за дитиною за 30 хвилин у телефонному режимі та очікувати дитину на території закладу.

12. Після відсторонення дитини від відвідування закладу при встановленні температури (або після хвороби) - дитина приймається до закладу освіти з довідкою від лікаря.

Ризики:

1. Зараження коронавірусом через безсимптомність протікання хвороби у дітей дошкільного віку.

2. При дезінфекції рук дітей спиртовмісними антисептиками, може існувати ризик алергічних реакцій та проблем зі шкірою.

3. Зміни у емоційному стані дитини, обумовлені обмеженнями фізичних контактів, зменшенням кількості іграшок та сенсорного матеріалу в оточуючому середовищі, обмеженням дитини у діях та проявах.

4. Виникнення тривожних відчуттів під час можливої ізоляції дитини.